Registered runners for

Ohrid trcaT Half Marathon

No. Starting
BIB Number
Name Last Name Gender Year of
birth
Country City Team building club
1 10 Benita Elmazi Female 1986 Macedonia Skopje
2 11 Ishak Ademi Male 1967 Macedonia Skopje
3 12 Branko Trajkovski Male 1983 Macedonia Skopje – Centar SK091RC
4 13 Irena Klindić Female 1977 Bosnia and Herzegovina Banja Luka
5 14 Vlatko Trpovski Male 1997 Macedonia Ohrid
6 15 Dijana Blažić Female 1964 Bosnia and Herzegovina Banja Luka RC Lucia Kimani
7 16 Zdravko Mišović Male 1971 Serbia Kula AK Hajduk Maraton Tim Kula
8 17 Miodrag Panic Male 1985 Serbia Belgrade Training Center Active
9 18 Milos Mancic Male 1984 Serbia Belgrade Training Center Active
10 19 Nikola Pavlovski Male 1989 Macedonia Tetovo
11 20 Vancho Nikolovski Male 1982 Macedonia Skopje Korrunners
12 21 Lucia Kimani Female 1981 Bosnia and Herzegovina Prijedor RC Lucia Kimani
13 22 Ljuben Guguvchevski Male 1954 Macedonia Skopje
14 23 KLEARHO ATANASOVSKI Male 1978 Macedonia Skopke
15 24 Govert Braber Male 1967 Netherlands Vlaardingen Apartments Mite
16 25 Tanja Mirković Female 1971 Bosnia and Herzegovina Banja Luka
17 26 Danica Nenadic Female 1982 Bosnia and Herzegovina Banja Luka Lucia Kimani
18 27 Toni Churkoski Male 1968 Macedonia Struga
19 28 ANA KOROVESH Female 2000 Macedonia Ohrid
20 29 Nikola Veljović Male 1996 Serbia Gornji Milanovac GM Running Team – Team Trakić
21 30 Maria Kamenova Female 1983 Bulgaria Sofiya Kamenovi BG
22 31 Georgi Kamenov Male 1979 Bulgaria Sofiya Kamenovi BG
23 32 Nikola Milanoski Male 1992 Macedonia Kichevo A.K. Atomik
24 33 Milutin Marković Male 1965 Serbia Beograd
25 34 Igor Oreshkov Male 1994 Macedonia Demir Kapija
26 35 Stanisha Veljkovikj Male 1984 Macedonia Skopje – Karposh
27 36 Ersan Ibrahimovic Male 1988 Serbia Novi Pazar
28 37 Sunchica Arsovska Female 1966 Macedonia Skopje AAK Skobul
29 38 Petre Zavirovski Male 1994 Macedonia Skopje AK Vardar
30 39 Dobrila Vrhovac Female 1975 Bosnia and Herzegovina Banja Luka
31 40 Jelena Mrđenović Female 1982 Montenegro Podgorica NO LIMITS
32 41 Željko Mrđenović Male 1982 Montenegro Podgorica
33 42 Peter Veleski Male 1983 United Kingdom Sutton Veny Wild Stallions
34 43 Rich Ayling Male 1986 United Kingdom WESTBURY Wild Stallions
35 44 Thomas Coney Male 1975 United Kingdom Didcot Wild Stallions
36 45 Lazar Đokic Male 1989 Serbia Užice
37 46 Aleksa Petrovic Male 1992 Serbia Jagodina Griffin
38 47 Marko Gajic Male 1986 Serbia JAGODINA Griffin
39 48 FIlip Iliev Male 1988 Macedonia Skopje
40 49 Martin Trenevski Male 1992 Macedonia Skopje Triology Active Team
41 50 Marija Bezhanoska Female 1996 Macedonia Ohrid
42 51 Vasil Skrcheski Male 1985 Macedonia Skopje I love hiking group Macedonia
43 52 Darko Anicin Male 1977 Macedonia Skopje
44 53 Ivan Zarevski Male 1987 Macedonia Skopje
45 54 Milena Simonović Female 1993 Serbia Beograd
46 55 Darko Nichevski Male 1985 Macedonia Skopje
47 56 Dragi NICHEVSKI Male 1957 Macedonia Skopje
48 57 Aleksandar Kostovski Male 1983 Macedonia Bitola
49 58 Taner Izet Male 2001 Macedonia Ohrid Celus Apartments
50 59 DEJAN ZLATESKI Male 1981 Macedonia PRILEP PRILEP RUN
51 60 Zivko Petkov Male 1994 Macedonia Gevgelija 7 mi noemvri Gevgelija
52 61 Stefan Lukanovski Male 1965 Macedonia Ohrid
53 62 Martin Jankuloski Male 1991 Macedonia Ohrid
54 63 Arnel Mustafa Male 1998 Macedonia Skopje
55 64 Alit Zuberi Male 1961 Macedonia Struga
56 65 Goce Jakimovski Male 1986 Macedonia Skopje AK Fortius
57 66 Nena Sekuloska Female 1987 Macedonia Skopje
58 67 Bojan Veljanovski Male 1991 Macedonia Skopje
59 68 Slobodan Ristovski Male 1989 Macedonia Skopje
60 69 Aleksandar Trlin Male 1984 Macedonia Skopje EVN Makedonija
61 70 Zlatko Kostovski Male 1985 Macedonia Skopje EVN Makedonija
62 71 Orce Malchov Male 1982 Macedonia Skopje EVN Makedonija
63 72 Radomir Kostovski Male 1954 Macedonia Skopje SK091RC
64 Andrea Trajcheska Female 1999 Macedonia Ohrid
65 Branko Hrnjaz Male 1978 Serbia Belgrade
66 Dijana Kokić Female 1976 Bosnia and Herzegovina Banja Luka RC Lucia Kimani
67 Dijana Kojić Female 1976 Bosnia and Herzegovina Banja Luka RC LUCIA KIMANI
68 PHILIPPE GUARINO Male 1978 Macedonia Ohrid lica so retki bolesti
69 Ivan Zarevski Male 1987 Macedonia Skopje
70 Daniel Shikoski Male 1995 Macedonia Struga Enheleus i Kasarna hab
71 Biljana Mickoska Female 1984 Macedonia Ohrid
72 Zhive Burdum Male 1991 Macedonia Resen
73 Ana KOROVESH Female 2000 Macedonia Ohrid
74 Vladan Ristovic Male 1992 Serbia Kragujevac
75 Memet Xheladinovski Male 1992 Macedonia Kicevo Geen Team
76 Goran Markov Male 1972 Macedonia Stip Dalga
77 Viktor Hristoski Male 1971 Macedonia skopje AKKA Run Club
78 Marina Ivanovska Female 1991 Macedonia Ohrid
79 Arnel Mustafa Male 1998 Macedonia Skopje
80 Milka Smilevska Female 1975 Macedonia Skopje
81 Vladimir Planojevic Male 1985 Macedonia Skopje Korrunners
82 Vladimir Radović Male 1975 Serbia Novi Pazar
83 Markus leven Male 1966 Germany Düsseldorf tv angermund
84 Marina Popovska Female 1985 Macedonia Skopje (Centar)
85 Natasha Pisovska Female 1993 Macedonia Resen me
86 Natasha Pisovska Female 1993 Macedonia Resen me
87 Vladimir Planojevikj Male 1985 Macedonia Skopje KoRYaunners
88 Robert Blazhevski Male 2000 Macedonia Ohrid
89 Jelena Lazić Female 1991 Serbia Prokuplje