Регистрирани тркачи за

Охрид трчаТ Полумаратон

Ред. Бр. Стартен
БИБ Број
Име Презиме Пол Год. на
раѓање
Земја Град Тим билдинг екипа
1 7 Dario Ivanovski Машки 1997 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
2 10 Александар Богдановски Машки 1979 Македонија Скопје Корранерс/ОхриТ ТрчаТ
3 11 Никола Стојаноски Машки 2006 Македонија Битола АК Олимп – Битола
4 12 Alit Zuberi Машки 1961 Македонија Struga /
5 13 ИГОР ЗИРОЈЕВИЌ Машки 1975 Македонија Охрид
6 14 Mihail Postolovski Машки 1987 Австрија Vienna
7 15 Darko Antik Машки 1986 Македонија Skopje
8 16 Jacob Westrate Машки 1971 Холандија DEN HAAG ZIKA APARTMANI
9 17 Raymond Mathisen Машки 1976 Норвешка MOSS
10 18 Morten Pyndt Машки 1966 Данска Brønshøj
11 19 Rosana Pendikoska Женски 1986 Македонија Ohrid
12 20 Daniel Mihai Vlasceanu Машки 1971 Романија Bucharest
13 21 Џоана Дука Женски 2004 Македонија Ресен
14 22 Miloš Gilić Машки 1988 Србија Varvarin
15 23 Peter Veleski Машки 1983 Велика Британија Warminster Vegan Runners
16 24 Верица Ќосевска Женски 1979 Македонија Скопје
17 25 Martin Trenevski Машки 1992 Македонија Skopje Triology Active Team
18 26 Andrej Anevski Машки 1998 Македонија Skopje
19 27 KLEO ATANASOVSKI Машки 1978 Македонија Skopje
20 28 Jadranka Grozdanoska Женски 1973 Македонија Ohrid lica so retki bolesti
21 29 Bojan Angjeleski Машки 1998 Македонија Ohrid
22 30 Александар Трлин Машки 1984 Македонија Скопје EVN
23 31 Kristijan Blazev Машки 1995 Македонија Kocani
24 32 Николче Миланоски Машки 1992 Македонија Кичево AC Atomic
25 33 Методија Милошески Машки 1979 Македонија Прилеп
26 34 January Coleman-Jones Женски 1989 САД Peterborough
27 35 Jacob Nevrla Машки 1988 САД Peterborough
28 36 Славе Веловски Машки 1981 Македонија Скопје
29 37 SASA STANIC Машки 1970 Шведска STOCKHOLM BALKANWINES – FOR HEALTH & PLEASURE
30 38 Ljubomir Grdanov Машки 1970 Македонија Veles
31 39 Николче Тасески Машки 1975 Македонија Скопје Радио Такси Бел Мерцедес Охрид
32 40 Димитар Низамовски Машки 1987 Македонија Скопје NDI North Macedonia
33 41 ANGELE ILOSKI Машки 1990 Македонија STRUGA Poetry run
34 42 Michele Libertone Машки 1957 Италија Campobasso
35 43 Dimitar Koloski Машки 1986 Македонија Bitola
36 44 Игор Орешков Машки 1994 Македонија Демир капија
37 45 Vladimir Planojevic Машки 1985 Македонија Skopje AK Korrunners
38 46 Józef Urbanski Машки 1958 Полска Krosno IPA Krosno
39 47 Antoni Debiec Машки 1960 Полска 38-422 Krościenko Wyżne IPA Krosno
40 48 Наумче Кошаркоски Машки 1987 Македонија Струга
41 49 Емилија Пановска Женски 1998 Македонија Kratovo
42 50 Емил Крстановски Машки 1978 Македонија Скопје /
43 51 Jelena Puletic Женски 1996 Црна Гора Niksic
44 52 Milica Kontic Женски 1997 Црна Гора niksic
45 53 Blagoj Lazarevski Машки 1992 Македонија Bitola
46 54 Нена Секулоска Женски 1987 Македонија Скопје
47 55 Даниела Устапетрова Женски 1984 Македонија Штип BFit
48 56 Marijana Bogdanoska Женски 1995 Македонија Skopje /
49 57 Александар Трајковски Машки 1982 Македонија Скопје
50 58 Zoran Popov Машки 1971 Германија Frankfurt
51 59 Miroslav Aleksovski Машки 1990 Македонија Skopje OPEN GI
52 60 ДЕЈАН ЗЛАТЕСКИ Машки 1981 Македонија Прилеп PRILEP RUN
53 61 Blagoj Chaldarov Машки 1991 Македонија Bitola, Pelagonia
54 62 Mario Gogov Машки 1997 Македонија Ohrid
55 63 Ana Paunovska Женски 1997 Македонија Skopje Triology Active Team
56 64 Gligor Angjelkoski Машки 1990 Македонија Tetovo
57 65 Драгана Дамјановиќ Женски 1996 Македонија Скопје
58 66 Frano Bebseler Машки 1969 Холандија Oosterbeek
59 67 Thijs Teerling Машки 1993 Холандија Oosterbeek
60 68 Мартин Ѓоргиевски Машки 1986 Македонија Скопје
61 69 Marko Stojanovic Машки 1988 Србија Prokuplje
62 70 Бојан Трајчески Машки 1987 Македонија Охрид Drunk Runners
63 71 Aleksandar Naumceski Машки 1975 Македонија Ohrid
64 72 MAKSUD ALI Машки 1958 Македонија Ohrid Zorce team
65 73 Jane Vlahovski Машки 1968 Македонија Skopje NRC Run Club
66 74 Filip Mishevski Машки 1996 Македонија Ohrid
67 75 Гордана Илиевска Женски 1983 Македонија Скопје
68 76 Vlatko Blazevski Машки 1966 Македонија Skopje NRC RUN CLUB
69 77 Владимир Мујоски Машки 1981 Македонија Охрид
70 78 Filip Iliev Машки 1987 Македонија Skopje Codeit Solution
71 79 Jasna Zdravkovic Женски 1979 Австрија Wien
72 80 Veronika Ilievska Женски 2000 Македонија Skopje
73 81 Славчо Бакулески Машки 1977 Македонија Ohrid
74 82 Sunchica Arsovska Женски 1966 Македонија Skopje AAK Skobul
75 83 Todd Katschke Машки 1972 Босна и Херцеговина Sarajevo qSport Sarajevo
76 84 Lukasz Posnik Машки 1990 Полска Warsaw
77 85 Ivana Nikolić Женски 1994 Србија Niš Running Club Nis
78 86 Vladimir Nešić Машки 1991 Србија Belgrade
79 87 Дејан Наумовски Машки 1990 Македонија Битола
80 88 Маријана Пашоска Женски 1992 Македонија Охрид
81 89 Илија Рамбабов Машки 1987 Македонија Скопје
82 90 Martin Kostovski Машки 1995 Македонија Skopje
83 91 Bojan Fidanovski Машки 1989 Македонија Skopje
84 92 Kornelija Dzajkoska Женски 1998 Македонија Ohrid
85 93 Viktorija Risteska Женски 1991 Чешка Brno
86 94 Дарко Сребревски Машки 1998 Македонија Скопје
87 95 Marina Marjanovic Женски 1992 Холандија Amsterdam
88 96 Панче Темелкоски Машки 1992 Македонија Скопје
89 97 Ѓорѓи Ѓелов Машки 1996 Македонија Skopje Сам свој газда
90 98 SASA STOSIC Машки 1987 Србија VRANJE
91 99 Saša Petrović Машки 1978 Србија Paraćin
92 100 Marko Projceski Машки 2006 Македонија Ohrid
93 101 Борче Крстовски Илијоски Машки 1979 Македонија Штип AK 7MI NOEMVRI GEVGELIJA
94 102 David Velkovski Машки 2002 Македонија Ohrid
95 103 DANIELO BOZHINOVSKI Машки 1993 Македонија Bitola
96 104 Виктор Христоски Машки 1971 Македонија Скопје ВИТАЛЕДА СЕРВИС
97 105 Tome Dudanov Машки 2003 Македонија Ohrid
98 106 Филип Стојановски Машки 1990 Македонија Битола
99 107 Anita Zizic Женски 1977 Хрватска Split Ttk Strka
100 108 Hekuran Zeqiri Машки 1985 Македонија Skopje Black Toenails
101 109 Dragana Spehar Женски 1971 Србија Ruma Zdravko & Team Friends
102 110 Gordana Poposka Женски 1976 Македонија Ohrid АК Охрид трчаТ
103 111 Милутин Марковић Машки 1965 Србија Београд
104 112 Христијан Вилос Машки 1994 Македонија Битола
105 113 Златко Котевски Машки 1964 Македонија Bitola
106 114 Бојан Андревски Машки 1996 Македонија Охрид
107 115 Viktorija Krstevska Janchevska Женски 1990 Македонија Skopje AAK Skobul
108 116 Andrea Trajceska Женски 1999 Македонија Ohrid
109 117 Славко Симоноски Машки 1956 Македонија Охрид Ohrid trcat
110 118 Никола Трифуноски Машки 1988 Македонија Скопје
111 119 Katarina Katić Женски 2004 Хрватска Trogir adidas Runners Zagreb
112 120 Jairo Guzman Машки 1985 Колумбија Bogota UNU-FLORES
113 121 Vesna Cvijanović Женски 1991 Србија Belgrade SGU 11
114 122 Suzana Filipović Женски 1968 Србија Beograd Somaraton
115 123 Valon Ejupi Машки 1984 Косово Prishtina KTRA
116 124 Јовица Вукобрат Машки 1987 Македонија Скопје
117 125 Љубен Гугувчевски Машки 1954 Македонија Скопје
118 126 Stojan Mishev Машки 1989 Македонија Skopje Kiradjiev Training Systems
119 127 Тони Димиќ Машки 1967 Македонија Skopje Деца со ретки болести
120 128 МАРИНО ГОГОВ Машки 1964 Македонија Охрид ТАВ МАкедонија – Охрид
121 129 Миле Бачески Машки 1983 Македонија Скопје ТАВ МАкедонија – Охрид
122 130 Adrijana Pop Arsova Женски 1990 Македонија Skopje Delta
123 131 Miljana Ristikj Женски 1994 Македонија Skopje Delta
124 132 Гичка Михайлова Женски 1973 Бугарија Дупница HAPPY RUN
125 133 Tomasz Kaminski Машки 1992 Полска Gabin Gabin Biega
126 134 Гордана Бачлија Женски 1977 Србија Нови Сад АРК Фрушка гора
127 135 Hristijan Todorovski Машки 1996 Македонија Skopje
128 136 Кокан Ајановски Машки 1982 Македонија Скопје AKKA Run Club
129 137 Zdravko Misovic Машки 1971 Србија Kula AK Hajduk Maraton Tim Kula
130 138 Kamil Baranowski Машки 1992 Полска Warsaw Gabin Biega
131 139 Tirron Mamusha Машки 1995 Косово Gjakova Green Team
132 140 Александар Арабаџиев Машки 1995 Македонија Скопје
133 141 Andrzej Majchrowicz Машки 1971 Полска Krościenko Wyżne IPA Krosno
134 142 Marzenna Majchrowicz Женски 1975 Полска Krościenko Wyżne IPA Krosno
135 143 Mateusz Stobnicki Машки 1993 Полска Błonie Gabin Biega
136 144 Aljaz Kuncic Машки 1985 Словенија Brezovica
137 145 Nebojsa Djordjevic Машки 1969 Србија Lazarevac
138 146 Aleksandar Nikolovski Машки 1986 Македонија Skopje Triology Active Team
139 147 Горан Тасевски Машки 1979 Македонија Битола
140 148 Глигор Ќаев Машки 1979 Македонија Гевгелија BtoBet
141 149 Boban Stojanovski Машки 1976 Македонија Skopje BtoBet
142 150 Oliver Trendafilov Машки 1984 Македонија Skopje BtoBet
143 151 Krzysztof Chodorowski Машки 1980 Полска Gąbin Gabin Biega
144 152 Armand Bakalli Машки 1976 Албанија Elbasan Çufo fitness
145 153 Саше Гацев Машки 1986 Македонија Скопје Poetry run
146 154 Pepi Denkovski Машки 1989 Македонија Skopje ATS
147 155 Kiril Milanov Машки 1983 Македонија Veles ATS
148 156 Vesna Miladinov Женски 1967 Србија Kikinda me
149 157 Jasna Ratko Женски 1974 Србија Kikinda me
150 158 Петар Ставров Машки 1993 Македонија Неготино
151 159 Danijela Avramovska Женски 1989 Србија Beograd
152 160 Дарио Јовановски Машки 1994 Македонија Куманово
153 161 Edmond Veseli Машки 1992 Македонија Bitola AGNESA
154 162 Philipp Sapp Машки 1977 Германија Berlin
155 163 Nikola Petrovikj Машки 1985 Македонија Skopje
156 164 Bojan Slavkovic Машки 1984 Македонија SKOPJE Korrunners
157 165 PETROS KALOGEROPOULOS Машки 1962 Грција Θεσσαλονίκη THESSALONIKI
158 166 Kreshnik Jashari Машки 1993 Косово Ferizaj Koronarja
159 167 Мите Парспуровски Машки 1985 Македонија Штип ШТИП ХОП
160 168 Andrew Hemphill Машки 1991 САД Boulder
161 169 KRISTIJAN MOJSOVSKI Машки 1986 Македонија SKOPJE Mojsovski
162 170 Томе Кириази Машки 1995 Македонија Битола АК Олимп
163 171 МЕНЧЕ ЈОВАНОСКА Женски 1980 Македонија Охрид АК Охрид трчаТ
164 172 Igor Jakimovski Машки 1976 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
165 173 Александар Митревски Машки 1990 Македонија Неготино Меридијан Атлетик Еко Кавадарци
166 174 Martin Trajanovski Машки 1995 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
167 175 Mile Bacheski Машки 1983 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
168 176 Borce Ivanovski Машки 1970 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
169 177 Zoran Kostadinovski Машки 1978 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
170 178 Tea Bozinovska Женски 2003 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
171 179 Александра Десковска Женски 1988 Македонија Битола AKKA Run Club
172 180 Елизабета Чалоска Женски 1966 Македонија Скопје AKKA Run Club
173 181 Nikola Nikolov Машки 1985 Македонија Skopje AKKA Run Club
174 182 Јасминка Стојановска Женски 1970 Македонија Скопје AKKA Run Club
175 183 Aleksandra Panova Женски 1980 Македонија Skopje AKKA Run Club
176 184 Дејан Михајловски Машки 1978 Македонија Скопје AKKA Run Club
177 185 Лела Каровска Женски 1974 Македонија Скопје AKKA Run Club
178 186 Билјана Андреева Женски 1981 Македонија Скопје AKKA Run Club
179 187 Александар Ѓорески Машки 1995 Македонија Охрид AKKA Run Club
180 188 Ирена Богатиновска Женски 1980 Македонија Скопје AKKA Run Club
181 189 Ненад Поповиќ Машки 1992 Македонија Скопје
182 190 Marina Domazetovska Женски 1977 Македонија Skopje Qinshift
183 191 Blagica Jovanova Женски 1982 Македонија skopje Qinshift
184 192 Risto Panchevski Машки 1989 Македонија Skopje Qinshift
185 193 Vlado Janeski Машки 1973 Македонија Ohrid ЛТХ Леарница
186 194 Стефани Милошевска Женски 1998 Македонија Tetovo
187 195 Филип Милошевски Машки 1993 Македонија Tetovo
188 196 Горан Јоновски Машки 1985 Македонија Битола Деца со ретки болести
189 197 Toni Janevski Машки 1975 Македонија Skopje Ak aerodrom
190 198 Frosina Mihajlovska Женски 1994 Македонија Kumanovo Ak aerodrom
191 199 Васил Скрчески Машки 1985 Македонија Скопје I love hiking group Macedonia
192 200 Mihail Valkovski Машки 2004 Бугарија Нови Пазар Нови Пазар
193 201 Ѓорѓијан Стојаноски Машки 1997 Македонија Прилеп ProCredit Bank
194 202 Lazar Aleksovski Машки 1994 Македонија Skopje
195 203 Ивана Илијевска Женски 1978 Македонија Скопје
196 204 Dejan Koloski Машки 1991 Македонија Ohrid
197 205 Гоце Јакимовски Машки 1986 Македонија Скопје АК ФОРТИУС
198 206 Мартин Јанкулоски Машки 1991 Македонија Скопје
199 207 Nikita Gerasimoski Машки 1998 Македонија Skopje Slice
200 208 Blerina Zendeli Женски 1997 Македонија Kichevo
201 209 Tamara Mitevska Женски 1998 Македонија Kumanovo BIMILK
202 210 Slavko Stancev Машки 1984 Македонија Bogdanci BIMILK
203 211 Никица Михајлова Женски 2003 Македонија Штип CityGymShtip
204 212 Николче Кочовски Машки 1989 Македонија Битола Scott\’s totts
205 213 Metion Becaj Машки 1984 Албанија Tirana Tirana Running Club
206 214 Aleksandar Ormoš Машки 1963 Србија Zrenjanin Run Away
207 215 Tamara Zejak Женски 1987 Србија Belgrade Run Away
208 216 Sanja Jovičić Женски 1978 Србија Belgrade Run Away
209 217 Stefan Popović Машки 1994 Србија Novi Sad Run Away
210 218 Branko Stefanović Машки 1993 Србија Novi Sad Run Away
211 219 Ilija Kovačević Машки 1986 Србија Belgrade Run Away
212 220 Bogomir Ivković Машки 1977 Србија Lapovo Run Away
213 221 Nataša Bikov Женски 1992 Србија Sremska Mitrovica Run Away
214 222 Bojan Spahić Машки 1992 Србија Sremska Mitrovica Run Away
215 223 Slavomir Borka Машки 1970 Србија Pančevo Run Away
216 224 Павел Герасимовски Машки 1992 Македонија Охрид
217 225 Миле Иванов Машки 1989 Македонија Кичево
218 226 Гордана Глаткова Женски 1969 Македонија Скопје AKKA Run Club
219 227 Марија Ѓошева Ковачевиќ Женски 1972 Македонија Скопје AKKA Run Club
220 228 Маја Данковиќ Баткоска Женски 1975 Македонија Skopje AKKA Run Club
221 229 Goran Batkoski Машки 1970 Македонија Skopje AKKA Run Club
222 230 Владимир Ацески Машки 1985 Македонија Скопје AKKA Run Club
223 231 Зоран Јанковиќ Машки 1963 Македонија Скопје AKKA Run Club
224 232 Љубомир Симеоновски Машки 1965 Македонија Скопје AKKA Run Club
225 233 Елеонора Беќаровска Женски 1969 Македонија Скопје AKKA Run Club
226 234 Ljubomir Jovanović Машки 1992 Црна Гора Tivat Ohrid trcat
227 235 Марјан Ников Машки 1972 Македонија Скопје /
228 236 Marija Krstevska Женски 1982 Македонија Skopje
229 237 Кристијан Киров Машки 1995 Македонија Штип МТБ Штип
230 238 Бојан Петров Машки 1997 Македонија Штип CityGymShtip
231 239 Zlatko Kostovski Машки 1985 Македонија Skopje SK091RC
232 240 Nebojsa Pesovic Машки 1958 Србија Kragujevac
233 241 Sanja Babic Женски 1983 Србија Ruma Zdravko & Team Friends
234 242 Branislav Srdic Машки 1986 Србија Ruma Zdravko & Team Friends
235 243 Marko Latkovic Машки 1988 Србија Vrbas AK Hajduk Maraton Tim Kula
236 244 Nenad Ilin Машки 1976 Србија Kula Zdravko & Team Friends
237 245 Dario Franolić Машки 1969 Србија Beograd
238 246 Dejan Španović Машки 1985 Србија Beograd adidas Runners Belgrade
239 247 Elena Gligorovska Женски 1996 Македонија Prilep
240 248 Orion Shakaj Машки 1983 Германија Berlin
241 249 Зоран Маневски Машки 1976 Македонија Скопје Triology Active Team
242 250 Elvis Ballata Машки 1983 Албанија Tirane Marathon Albania
243 251 JURGEN CODHINI Машки 1993 Албанија TIRANA Marathon Albania
244 252 Богдан Карадакоски Машки 1994 Македонија Охрид Magna Mirrors
245 253 Nikola Veljanoski Машки 1986 Македонија Охрид / Ohrid Кармен Бауцентар
246 254 Zarko Janev Машки 1976 Македонија Охрид / Ohrid Кармен Бауцентар
247 255 Dimitar Keceski Машки 1979 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
248 256 Nikola Corbeski Машки 1987 Македонија Ohrid Shilla
249 257 Filip Janusevski Машки 1986 Македонија Bitola Кармен Бауцентар
250 258 Milos Vucic Машки 1992 Србија Pirot
251 259 Сашо Трпковски Машки 1979 Македонија СКОПЈЕ
252 260 Vladimir Nedanoski Машки 1999 Македонија Ohrid
253 261 Александар Кираџиев Машки 1987 Македонија Скопје KIRADJIEV TRAINING SYSTEMS – Skopje
254 262 Биљана Кираџиева Женски 1977 Македонија Скопје KIRADJIEV TRAINING SYSTEMS – Skopje
255 263 Aleksandar Stojoski Машки 1994 Македонија Skopje
256 264 Marinela Bogdanoska Женски 1987 Македонија Skopje
257 265 Kristian Stojani Машки 1998 Македонија Bitola
258 266 Slobodan Marinkov Машки 1987 Србија Pancevo
259 267 Jovana Šubatlija Женски 1998 Србија Sremska Mitrovica Atletski klub “Srem” Sremska Mitrovica
260 268 Стефанија Миневски Женски 1994 Македонија Kavadarci
261 269 Tomislav Kiprijanov Машки 1981 Македонија Ohrid Ohrid trcat
262 270 Slobodanka Nikolovska Женски 1968 Македонија Skopje
263 271 Hrithik Biswas Машки 2001 Македонија Strumica Center for Analysis & Research, NOVUS – Strumica
264 272 Zoran Ilić Машки 1959 Србија Kragujevac
265 273 Cena Strezoska Женски 1983 Македонија Ohrid
266 274 Janko Damnjanovic Машки 1988 Србија Kragujevac
267 275 Dimitar Avramoski Машки 1997 Македонија Ohrid
268 276 Велимир Џамто Машки 1977 Македонија Охрид
269 277 Aleksandar Bahtovski Машки 1986 Македонија Skopje Qinshift
270 278 Душан Стефановски Машки 1996 Македонија Куманово
271 279 Marjan Gjorgiev Машки 1981 Македонија Skoje Qinshift
272 280 Љупчо Клетнички Машки 1994 Македонија Скопје
273 281 Miloš Bucalo Машки 1986 Србија Belgrade Run Away
274 282 Zoran Minovski Машки 1986 Македонија Skopje поединец
275 283 Edd Castledine Машки 1979 Велика Британија London
276 284 Aleksandra Stojanović Женски 1992 Србија Beograd
277 285 Alen Bošković Машки 1971 Хрватска Dubrovnik Du Motion
278 286 Liljana Gulija Женски 1977 Македонија Skopje
279 287 Vladimir Zdravković Машки 1989 Србија Belgrade
280 288 Blagica Stoimenovski Женски 1990 САД Austin
281 289 Antonio Stoimenovski Машки 1987 Македонија Makedonska Kamenica поединец
282 290 Anđela Stanojević Женски 1991 Србија Beograd
283 291 Tomo Glendža Машки 1989 Црна Гора Cetinje Triatlon klub Lovčen
284 292 Petar Gardasevic Машки 1978 Црна Гора CETINJE Triatlon klub Lovčen
285 293 Крсто Попоски Машки 1994 Македонија Скопје
286 294 Марјан Љушев Машки 1990 Македонија Охрид
287 295 Петар Крстевски Машки 2000 Македонија Скопје /
288 296 Muxhahid Mislimi Машки 1994 Македонија Kicevo Uskana
289 297 Blerta Hani Женски 1987 Македонија Struga 3 Disciplines
290 298 Fadil Rizaj Машки 1985 Македонија Kicevo Uskana
291 299 Ѓорѓи Вељовски Машки 1976 Македонија Skopje AK SKopski Maraton
292 300 Milosh Rancikj Машки 1990 Македонија Skopje ARM
293 301 Petar Krstevski Машки 1989 Македонија Skopje
294 302 Бојана Костадинова Женски 2001 Македонија Штип
295 303 Natalija Živić Женски 1999 Србија Mladenovac Run Away
296 304 Milica Lazarević Jekić Женски 1983 Србија Belgrade Run Away
297 305 Jelena Kurtić Женски 1983 Србија Knjaževac Run Away
298 306 Moty Sahray Машки 1975 Србија Belgrade Run Away
299 307 Дарко Србиновски Машки 2000 Македонија Кичево
300 308 Rade Dimitrievski Машки 1999 Македонија Skopje
301 309 Ance Koroves Женски 2000 Македонија Ohrid ДЕЦА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ
302 310 Marijana Milosevic Женски 1994 Србија Beograd
303 311 Dino Damjanovski Машки 1989 Македонија Skopje Upraven Odbor
304 312 Alexander Albertine Машки 1984 САД Portland
305 313 Антонио Талевскк Машки 2000 Македонија Новаци
306 314 Jamie Evans-Butler Машки 1980 САД New York
307 315 Томе Поповски Машки 1988 Македонија Скопје
308 316 Нела Стојанова Женски 1991 Македонија Струга 3 Disciplines
309 317 Bernad Rozic Машки 1974 Босна и Херцеговина Mostar
310 318 Branko Djordjevic Машки 1968 Србија leskovac Umetnici
311 319 Ivan Randjelovic Машки 1980 Србија Leskovac Umetnici
312 320 Aleksandar Pavlovic Машки 1978 Србија Leskovac Umetnici
313 321 Билјана Тунева Женски 1986 Македонија Штип Halkbank
314 322 Богдан Карадакоски Машки 1994 Македонија Охрид Magna Mirrors
315 323 Biljana Stojanovsja Женски 1976 Македонија Bitola
316 324 Vladimir Dimovski Машки 1966 Македонија Skopje SimonAK
317 325 Aleksandar Zakovski Машки 1987 Македонија Skopje
318 326 Filip Kirov Машки 1997 Македонија Skopje
319 327 Antonio Pandovski Машки 1995 Македонија Prilep Sport life
320 328 Milena Ilic Женски 1981 Црна Гора Niksic
321 329 Aleksandar Vasilev Машки 1987 Бугарија Sofia Atlet Mezdra
322 330 Andon Pop Dimitrovski Машки 1998 Македонија Probistip
323 331 ATHANASIOS KARGAS Машки 1960 Грција thessaloniki STREBENIOTES
324 332 Bojan Trajkovski Машки 1992 Македонија Skopje AAK Skobul
325 333 Stefan Todoroski Машки 2002 Македонија Stip CityGymShtip
326 334 Tatjana Maneva Женски 1978 Македонија Skopje
327 335 Nikolay Nikolov Машки 1995 Бугарија Sofia Lokomotiv Dryanovo
328 336 Kristijan Bojoski Машки 2005 Македонија Ohrid АК Охрид трчаТ
329 337 NASKO BASHEV Машки 1971 Бугарија Sofia
330 338 Ана Влаху Женски 1986 Македонија Битола
331 339 Петар Тодоровски Машки 1987 Македонија Скопје CrossFit Skopje
332 340 Предраг Ковачевиќ Машки 1995 Македонија Скопје
333 341 Коста Секуловски Машки 1995 Македонија Скопје
334 342 Dimitar Keceski Машки 1979 Македонија Ohrid
335 343 Aleksandar Jovanoski Машки 1979 Македонија Struga
336 344 Goce Stanchevski Машки 1994 Македонија Skopje
337 345 Riste Gochev Машки 2000 Македонија Shtip CityGymShtip
338 346 Dritan Adili Машки 1974 Македонија Kicevo Uskana
339 347 Танер Изет Машки 2001 Македонија Охрид Celus Apartments
340 348 Саша Ћуковић Машки 1979 Србија Бујановац AK VRANJSKI MARATONCI
341 349 Ристо Ристов Машки 1968 Македонија Струмица поединец
342 350 Vladimir Galevski Машки 1981 Македонија Ohrid
343 351 Todor Angjelov Машки 1990 Македонија Shtip ШТИП ХОП
344 352 Damjan Pop-Stefanija Машки 1999 Македонија Ohrir
345 353 Coen Bebseler Машки 2001 Холандија Oosterbeek
346 354 Vlatko Petrevski Машки 1982 Македонија Skopje Korrunners
347 355 Kiril Ivanovski Машки 1995 Македонија Skopje
348 356 Pavel Larionov Машки 1972 Бугарија Sofia
349 357 Hannes Kainz Машки 1974 Австрија Vienna
350 358 Ljubomir Sazdov Машки 1990 Македонија Skopje Upraven Odbor
351 359 Магдалена Пипонска Женски 1992 Македонија Скопје
352 360 Nina Mijoč Женски 1993 Хрватска Ploče Du motion
353 361 Kliment Cvetkoski Машки 1996 Македонија Ohrid
354 Милутин Марковић Машки 1965 Србија Београд Sushi Master
355 Милутин Марковић Машки 1965 Србија Београд Sushi Master
356 Vladimir Bulajic Машки 1979 Црна Гора Niksic Independent
357 Alit Zyberi Машки 1961 Македонија Struga /
358 Милутин Марковић Машки 1965 Србија Београд Sushi Master
359 Semra Ameti Женски 1997 Македонија Ohrid
360 Jelena Savkovic Женски 1992 Србија Novo Sad
361 Ivan Zarevski Машки 1987 Македонија Skopje
362 Hristijan Dimkovski Машки 2000 Македонија Kumanovo Manga Decki
363 Vlatko Tadic Машки 1982 Црна Гора Niksic
364 Верица Ќосевска Женски 1979 Македонија Скопје
365 Marija Zonjić Женски 1981 Србија Beograd
366 DEJAN ALARGIĆ Машки 1970 Србија SREMSKA MITROVICA
367 Вероника Илиевска Женски 2000 Македонија СКОПЈЕ
368 Ivana Serafimoska Женски 1992 Македонија Ohrid
369 Matej Stojanov Машки 1998 Македонија Skopje
370 Николче Миланоски Машки 1992 Македонија Кичево A.C. Atomic
371 Antonio Kocovski Машки 1990 Македонија Охрид
372 Антонио Кочовски Машки 1990 Македонија Охрид
373 klimentina Mitrevska Женски 1994 Македонија Битола
374 Milena Ilic Женски 1981 Црна Гора Niksic
375 Milan Stamenkovic Машки 1990 Србија Leskovac /
376 Јована Илкоска Женски 1993 Македонија Охрид
377 Slavko Šećerov Машки 1978 Србија Beograd Maraton Klub 1893
378 Nikola Sikirica Машки 1992 Србија Beograd SAU BEOLASER
379 Lidija Momiroska Ivcheska Женски 1995 Македонија Ohrid lica so retki bolesti
380 Jelena Rašković Женски 1995 Србија Kragujevac Ak Apatin
381 Jelena Rašković Женски 1995 Србија Kragujevac Ak Apatin
382 Julija Avramoska Женски 1990 Македонија Ohrid
383 Ivan Zarevski Машки 1987 Македонија Скопје
384 Biljana Siljanoska Женски 1977 Македонија Ohrid
385 MAKSUD ALI Машки 1958 Македонија Ohrid Zorce team
386 Елеонора Димковска Женски 2002 Македонија Битола
387 Фанија Макешоска Женски 1989 Македонија Прилеп
388 Ana Savic Женски 1992 Србија Šabac PSK BALKAN BEOGRAD
389 Ивана Чинго Женски 1990 Македонија Охрид
390 Весна Марковска Женски 1989 Македонија Охрид
391 Ivana Vidošević Женски 1973 Хрватска Split Dračari
392 Zhive Burdum Машки 1991 Македонија Resen
393 Goran Nikolov Машки 1993 Македонија Vinica Elen Group
394 Филип Босилков Машки 2001 Македонија Велес
395 Zhivko Stefanoski Машки 1960 Македонија Skopje
396 Nemanja Stamenkovic Машки 1996 Србија Leskovac /
397 Galina Bogićević Женски 1982 Србија Užice
398 Ana Popović Женски 1990 Србија Užice
399 Ana Popović Женски 1990 Србија Užice
400 Илија Рамбабив Машки 1987 Македонија Скопје
401 Lazar Knežević Машки 1998 Србија Kraljevo
402 Marko Latković Машки 1989 Србија Vrbas AK Hajduk Kula
403 Елена Андрееска Женски 1988 Македонија Охрид
404 Branislav Srdic Машки 1986 Србија Ruma
405 Tome Dudanov Машки 2003 Македонија Ohrid
406 Vlatko Kocevski Машки 1979 Македонија Skopje
407 Vesna Cvijanović Женски 1991 Србија Belgrade SGU 11
408 Ивона Анѓелкоски Женски 1992 Македонија Тетово
409 Jovana Noveska Женски 2000 Македонија Kicevo Охрид ТрчаТ
410 Филип Стојановски Машки 1990 Македонија Битола
411 Nikola Perrovikj Машки 1985 Македонија Skopje
412 Mario Avramoski Машки 1994 Македонија Ohrid
413 Милутин Марковић Машки 1965 Србија Belgrade Sushi Master
414 Jana Velinova Женски 1981 Македонија Skopje
415 Marina Golubovic Женски 1994 Србија Novi Sad
416 Кристијан Трпкоски Машки 1999 Македонија Охрид Ohrid trcat
417 Aleksandra Panova Женски 1980 Македонија Skopje AKKA Run Club
418 Елеонора Беќаровска Машки 1969 Македонија Скопје AKKA Run Club
419 Ance Banance Женски 2000 Македонија Ohrid Деца со ретки болести
420 Ance Banance Женски 2000 Македонија Ohrid Деца со ретки болести
421 Radisav Šćepanović Машки 1974 Црна Гора Kolašin Paljevine trail
422 Zlatko Bujaroski Машки 1987 Македонија Ohrid
423 Драгана Гунин Женски 1988 Македонија Куманово
424 Katarina Jakšić Женски 1980 Србија Belgrade
425 JURGEN CODHINI Машки 1993 Албанија TIRANA NO LIMITS
426 Милутин Марковић Машки 1965 Србија Belgrade Sushi Master
427 Драгана Јевтовиќ Женски 1992 Македонија Охрид BtoBet
428 Гордана Бачлија Женски 1977 Србија Нови Сад АРК Фрушка гора
429 Andrzej Majchrowicz Машки 1971 Полска Krościenko Wyżne IPA Krosno
430 Гордана Бачлија Женски 1977 Србија Нови Сад АРК Фрушка гора
431 Mateusz Stobnicki Машки 1993 Полска Błonie Gabin Biega
432 Mateusz Stobnicki Машки 1993 Полска Pruszków Gabin Biega
433 Aljaz Kuncic Машки 1985 Словенија Brezovica
434 Krzysztof Chodorowski Машки 1980 Полска Gąbin Gabin Biega
435 Lazar Aleksovski Машки 1994 Македонија Skopje
436 Hristina Ristovska Женски 1990 Македонија Скопје
437 Ivo Tasevski Машки 1984 Македонија Skopje
438 Blagica Jovanova Женски 1990 Македонија skopje Qinshift
439 Blagica Jovanova Женски 1982 Македонија skopje Qinshift
440 Vesna Miladinov Женски 1967 Србија Kikinda me
441 Vesna Miladinov Женски 1967 Србија Kikinda me
442 Frosina Mihajlovska Женски 1994 Македонија Kumanovo Ak aerodrom
443 Dorian Trajkov Машки 1995 Македонија Shtip
444 Maja Soleska Женски 1975 Македонија Skopje Ne sum vo tim
445 Ivan Zarevski Машки 1987 Македонија Скопје
446 Filip Miloshevski Машки 1993 Македонија Tetovo
447 Stefani Miloshevska Женски 1998 Македонија Tetovo
448 Metin Jakupi Машки 1995 Македонија Ohrid Eagle It Solutions
449 NENAD VASILEV Машки 1983 Македонија Кочани
450 Slavko Stancev Женски 1984 Македонија Bogdanci BIMILK
451 Katarina Jakšić Женски 1980 Србија Belgrade
452 Кристијан Киров Машки 1995 Македонија Штип МТБ Штип
453 Александар Лазоровски Машки 1993 Македонија Bitola
454 Јелена Дуревиќ Женски 1984 Македонија Скопје 091RUNCrW
455 Dimitar Keceski Машки 1979 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
456 Dimitar Keceski Машки 1979 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
457 Ђорђе Петровић Машки 1983 Србија Горњи Милановац Карате клуб “Милановац”
458 Filip Taneski Машки 1986 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
459 Nikola Kanevce Машки 1976 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
460 Milos Vucic Машки 1992 Србија Pirot
461 Tijana Stanisavić Женски 1990 Niš
462 Dimitar Avramoski Машки 1997 Македонија Ohrid
463 Vladimir Shutev Машки 1987 Македонија Shtip
464 Petar Gardašević Машки 1978 Црна Гора Cetinje Triatlon klub Lovčen
465 Aleksandar Stojoski Машки 1994 Македонија Skopje
466 Kristijan Taneski Машки 2006 Македонија Ohrid, Southwestern
467 Marinela Bogdanoska Женски 1987 Македонија Skopje
468 Katarina Jakšić Женски 1980 Србија Belgrade
469 Marija Simonoska Женски 1996 Македонија Ohrid Ohrid Functional
470 Trajche Smilevski Машки 2000 Македонија Bitola Mariovci
471 Taulant Sherifi Машки 1993 Македонија Bitola Кармен Бауцентар
472 Darko Stojanovski Машки 2003 Македонија Bitola
473 Nikola Taseski Машки 1987 Македонија Ohrid Instinct Bar & food
474 Filip Josifoski Машки 1998 Македонија Ohrid Instinct Bar & food
475 Dushan Novichikj Машки 1995 Македонија Ohrid Instinct Bar & food
476 Sanja Zdraveska Женски 1995 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
477 Sanja Zdraveska Женски 1995 Македонија Ohrid Кармен Бауцентар
478 Бојан Јанковски Машки 2001 Македонија Берово
479 Емилија Велковска Женски 1991 Македонија Tetovo Qinshift
480 АЛЕКСАНДАР ЛУШКОСКИ Машки 1989 Македонија Охрид TEAM ARCHER
481 Stefan Gjorgiosvki Машки 1998 Македонија Bitola
482 Antonio Stoimenovski Машки 1987 Македонија Makedonska Kamenica
483 Sara Stojkovska Женски 2000 Македонија Skopje
484 Kosta Spaseski Машки 1977 Македонија Аеродром AKKA Run Club
485 Darko Stojanovski Машки 2003 Македонија Bitola
486 Blerta Mehmeti Женски 1987 Македонија Bitola
487 Test Test Женски 1990 Албанија Skopje Drunk Runners
488 Жаклина Каланоска Женски 1974 Македонија Охрид поединец
489 Zanko Simonoski Машки 1991 Македонија ohrid Ohrid trcat
490 Goran Kostovski Машки 1989 Македонија Skopje
491 Kristijan Bojoski Машки 2005 Македонија Ohrid
492 Boris Nastevski Машки 1999 Македонија Kicevo
493 Dejan Trajcheski Машки 1990 Македонија Ohrid
494 Dejan Trajcheski Машки 1990 Македонија Ohrid
495 Jamie Evans-Butler Машки 1980 САД New York
496 Mihail Acevski Машки 2006 Македонија Skopje MetalEkspres
497 Denis Firulovic Машки 1997 Србија Kladovo Kilometar21
498 Denis Firulovic Машки 1997 Србија Kladovo Kilometar21
499 Марија Рабаџиска Женски 1987 Македонија Штип Деца со ретки болести
500 Методија Стојаноски Машки 2005 Македонија Струга
501 Viktorio Halchu Машки 2004 Македонија Bitola
502 Методија Стојаноски Машки 2005 Македонија Струга
503 Ilir KËLLEZI Машки 1988 Албанија Korça \”Skënderbeu\”
504 Dejan Trajcheski Машки 1990 Македонија Ohrid
505 marjan gjuzeloski Машки 1970 Македонија Ohrid Suzans rescue dog house
506 Марјана Крстаноска Женски 1990 Македонија Охрид ООУ Ванчо Николески – Охрид
507 Aferdita zaganjori Женски 1992 Албанија kukes
508 Aferdita zaganjori Женски 1992 Албанија kukes
509 Марија Крцоска Женски 1980 Македонија Охрид ООУ Ванчо Николески-Охрид
510 Маја Наумова Женски 1982 Македонија Охрид ООУ Ванчо Николески-Охрид
511 Игор Каланоски Машки 1984 Македонија Скопје Sparkasse Bank
512 Ана Пантовиќ Женски 1984 Македонија Скопје Sparkasse Bank
513 Boris Gorgiev Машки 1990 Македонија Kavadarci Drunk Runners
514 Biljana Ilcheska Paunovska Женски 1982 Македонија Ohrid UNIQA
515 Darko Aleksandrovski Машки 1984 Македонија Skopje
516 Naum Kalachoski Машки 1993 Македонија Ohrid UNIQA
517 Biljana Ilcheska Женски 1982 Македонија Ohrid UNIQA
518 Igor Mitreski Машки 1995 Македонија Ohrid
519 Nikolay Nikolov Машки 1995 Бугарија Sofia Lokomotiv Dryanovo
520 Сашо Тасески Машки 1976 Македонија Охрид UNIQA
521 Антонио Pandovski Машки 1995 Македонија Prilep Sport Life
522 СТЕФАН ДИМОВСКИ Машки 1987 Македонија Bitola
523 Andon Pop Dimitrovski Машки 1998 Македонија Probistip
524 NASKO BASHEV Машки 1971 Бугарија Sofia
525 NASKO BASHEV Машки 1971 Бугарија Sofia
526 Предраг Ковачевиќ Машки 1995 Македонија Скопје
527 Коста Секуловски Машки 1995 Македонија Скопје
528 POLIKLINIKA KARDIOLAB MADZAROV Женски 2005 Македонија Ohrid POLIKLINIKA KARDIOLAB MADZAROV
529 МаријаМагдалена Хрватска Женски 1990 Македонија Охрид Suzans rescue dog house
530 Aleknsadar Jovanoski Машки 1979 Македонија Struga
531 Aleksandar Nakov Машки 1985 Бугарија Sofia
532 Aleksandra Mlosevska Женски 1980 Македонија Ohrid
533 Иле Шопов Машки 1996 Македонија Струмица AC Belasica
534 Ilija Mukaetov Машки 1978 Македонија Skopje 091RUNCrW
535 Stefanija Taleva Женски 2005 Македонија Bitola
536 Vlatko Petrevski Машки 1982 Македонија Skopje V5
537 Виолета Коцаре Женски 1967 Македонија Охрид
538 Igor Kanevche Машки 2000 Македонија Ohird
539 Marina Lokoska Женски 1988 Македонија Ohrid
540 Daniel Vretovski Машки 1997 Македонија Ohrid
541 Daniel Vretovski Машки 1997 Македонија Ohrid
542 Nikolche Nikoloski Машки 1978 Македонија Ohrid ЕЛ НА ПЕ 2020
543 Aferdita zaganjori Женски 1992 Албанија Shkoder me
544 Marina Lokoska Женски 1988 Македонија Ohrid
545 Marina Lokoska Женски 1988 Македонија Ohrid
546 Митко Илијовски Машки 2004 Македонија Охрид
547 Оливер Гаврески Машки 1974 Македонија Охрид
548 Aleksandar Boceski Машки 1984 Македонија Skopje Triology Active Team
549 Kiril Ivanovski Машки 1995 Македонија Skopje
550 Jelena Mihajlovic Женски 1986 Србија Vranje Ohrid trcat
551 Dimitar Trimcev Машки 1990 Македонија Ohrid
552 Zoran Pesevski Машки 1978 Македонија Resen поединец
553 Zoran Pesevski Машки 1978 Македонија Resen поединец
554 Darko Ristovski Машки 1988 Македонија Skopje
555 Marko Rajkovic Машки 1989 Црна Гора Cetinje
556 Kliment Cvetkoski Машки 1996 Македонија Ohrid
557 Viktorio Halcu Машки 2004 Македонија Bitola
558 Maja Gjorgjieva Женски 1994 Македонија Soopje